Pytania

W jakiej części Polski działa Czarogród.pl?

Mieszkam w Alwerni, niewielkiej miejscowości w połowie drogi między Krakowem, a Katowicami, dlatego mój główny obszar działania to województwa małopolskie i śląskie. Jednak w przypadku mniejszych projektów z innych części Polski, z chęcią podejmę się współpracy z Tobą w sposób zdalny.

liść

Ile trwa przygotowanie projektu?

Czas przygotowania projektu ogrodu zależy od wielu czynników, wpływa na to wielkość ogrodu, poziom skomplikowania projektu oraz ilość zmian wprowadzanych w trakcie procesu. Z reguły jest to okres kilku – kilkunastu tygodni od momentu podpisania umowy.

liść

Co muszę wiedzieć przed podjęciem współpracy?

Przed przystąpieniem do projektowania, musimy wspólnie ustalić jakie są podstawowe potrzeby wszystkich użytkowników ogrodu oraz co w ogrodzie nam się podoba. Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas pierwszego spotkania.

liść

Co zawiera projekt?

Każdy projekt składa się z kilku części, jest to przede wszystkim plan koncepcyjny zagospodarowania ogrodu, szczegółowy plan techniczny z wyszczególnieniem wszystkich składowych elementów, spis roślin użytych w projekcie, plan oświetlenia oraz wizualizacje. Projekt może też zawierać propozycję altany, pergoli, podjazdu lub ogrodzenia.

liść

Chciałbym zlecić wykonanie ogrodu, kto może to zrobić?

Współpracuję ze sprawdzoną firmą wykonawczą, która kompleksowo wykona ogród według mojego projektu. Można też oczywiście skorzystać z usług dowolnej innej firmy, projekt zawiera wszystkie potrzebne informacje.

liść

Kiedy najlepiej zacząć projektowanie ogrodu?

Im wcześniej tym lepiej! Ponieważ proces projektowania trwa kilka tygodni, warto przejść przez ten etap z wyprzedzeniem, aby jak najszybciej cieszyć się swoim nowym wymarzonym ogrodem.

liść

Mam tylko mały balkon, czy jest sens przygotowywać projekt?

Nawet najmniejszą przestrzeń można zaczarować! Odpowiedni dobór roślin, mebli i oświetlenia może zdziałać cuda nawet na małym balkonie.

liść

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Projekt każdego ogrodu wyceniany jest indywidualnie, jest to zależne przede wszystkim od powierzchni do zagospodarowania oraz od ilości elementów, które mają wchodzić w skład projektu. Dodatkowe projekty altany, podjazdu czy oświetlenia będą wpływać na więcej pracy projektowej, a co za tym idzie na wyższą cenę całości.

liść

Nie mam czasu na zajmowanie się ogrodem, czy da się zrobić ogród bezobsługowy?

Mam pełną świadomość kosztu czasu każdego z nas, dlatego jeśli chcesz, zaprojektujemy ogród, który będzie wymagał tylko minimalnej ingerencji człowieka. Równocześnie stanie się miejscem relaksu i ozdobą nieruchomości.

liść

Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Każdy etap procesu projektowania jest na bieżąco konsultowany, a projekt przygotowywany jest pod indywidualne potrzeby klienta. Przy dobrze działającej komunikacji między nami, projekt będzie dokładnie taki, jak marzenia o nim. Od tego właśnie jest Czarogród.pl!

liść

Dopiero planuję budowę domu, czy to nie za wcześnie na projekt ogrodu?

Etap projektowania domu jest idealnym momentem na przygotowanie projektu ogrodu! Istnieje wtedy możliwość dopasowania wyglądu ogrodu i tarasu do projektowanych wnętrz, tak aby razem stanowiły spójną całość.

liść

Mam duży ogród, obawiam się, że koszt jego wykonania będzie zbyt duży wobec moich obecnych możliwości.

Projekt ogrodu warto wykonać dla całości ogrodu, gdyż tylko to pozwoli nam uzyskać pierwotnie zaplanowany efekt. Jednak prace wykonawcze można podzielić na mniejsze etapy, na tyle na ile pozwala rodzinny budżet. Wspólnie możemy zdecydować, które części są najważniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny. Przygotujemy plan działania na przyszłość.

liść

Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś inne pytania, zapraszam do kontaktu!

background

Sprawdź przykładowe projekty

background

Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz

Skontaktuj się ze mną używając poniższych danych lub wypełnij formularz w zakładce KONTAKT, a ja odezwę się do Ciebie.

nr telefonu:
+48 784 880 484