W jakiej części Polski działa Czarogród.pl?

Mieszkam w Alwerni, niewielkiej miejscowości w połowie drogi między Krakowem, a Katowicami, dlatego mój główny obszar działania to województwa małopolskie i śląskie. Jednak w przypadku mniejszych projektów z innych części Polski, z chęcią podejmę się współpracy z Tobą w sposób zdalny.

Ile trwa przygotowanie projektu?

Czas przygotowania projektu ogrodu zależy od wielu czynników, wpływa na to wielkość ogrodu, poziom skomplikowania projektu oraz ilość zmian wprowadzanych w trakcie procesu. Z reguły jest to okres 6-8 tygodni od momentu podpisania umowy.

Co muszę wiedzieć przed podjęciem współpracy?

Przed przystąpieniem do projektowania, musimy wspólnie ustalić jakie są podstawowe potrzeby wszystkich użytkowników ogrodu oraz co w ogrodzie nam się podoba. Na te pytania razem poszukamy odpowiedzi podczas pierwszego spotkania.

Co zawiera projekt?

Każdy projekt składa się z kilku części, jest to przede wszystkim plan koncepcyjny zagospodarowania ogrodu, szczegółowy plan techniczny z wyszczególnieniem wszystkich składowych elementów, spis roślin użytych w projekcie, plan oświetlenia oraz wizualizacje. Projekt może też zawierać propozycję altany, pergoli, podjazdu lub ogrodzenia.

Chciałbym zlecić wykonanie ogrodu, kto może to zrobić?

Współpracuję ze sprawdzoną firmą wykonawczą, która kompleksowo wykona ogród według mojego projektu. Można też oczywiście skorzystać z usług dowolnej innej firmy, projekt zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Kiedy najlepiej zacząć projektowanie ogrodu?

Im wcześniej tym lepiej! Ponieważ proces projektowania trwa kilka tygodni, warto przejść przez ten etap z wyprzedzeniem, aby jak najszybciej cieszyć się swoim nowym wymarzonym ogrodem. Ogród można projektować nawet równolegle z projektowaniem domu. 

Mam tylko mały balkon, czy jest sens przygotowywać projekt?

Nawet najmniejszą przestrzeń można zaczarować! Odpowiedni dobór roślin, mebli i oświetlenia może zdziałać cuda nawet na małym balkonie.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Projekt każdego ogrodu wyceniany jest indywidualnie, jest to zależne przede wszystkim od powierzchni do zagospodarowania oraz od ilości elementów, które mają wchodzić w skład projektu. Dodatkowe projekty altany, podjazdu czy oświetlenia będą wpływać na więcej pracy projektowej, a co za tym idzie na wyższą cenę całości.

Nie mam czasu na zajmowanie się ogrodem, czy da się zrobić ogród bezobsługowy?

Mam pełną świadomość kosztu czasu każdego z nas, dlatego jeśli chcesz, zaprojektujemy ogród, który będzie wymagał tylko minimalnej ingerencji człowieka. Równocześnie stanie się miejscem relaksu i ozdobą nieruchomości.

Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Każdy etap procesu projektowania jest na bieżąco konsultowany, a projekt przygotowywany jest pod indywidualne potrzeby klienta. Przy dobrze działającej komunikacji między nami, projekt będzie dokładnie taki, jak marzenia o nim. Od tego właśnie jest Czarogród.pl!

Dopiero planuję budowę domu, czy to nie za wcześnie na projekt ogrodu?

Etap projektowania domu jest idealnym momentem na przygotowanie projektu ogrodu. Istnieje wtedy możliwość dopasowania stylu ogrodu i tarasu do projektowanych wnętrz, tak aby razem stanowiły spójną całość.

Mam duży ogród, obawiam się, że koszt jego wykonania będzie zbyt duży wobec moich obecnych możliwości.

Projekt ogrodu warto wykonać dla całości terenu, gdyż tylko to pozwoli nam uzyskać pierwotnie zaplanowany efekt. Jednak prace wykonawcze można podzielić na mniejsze etapy, na tyle na ile pozwala rodzinny budżet. Wspólnie możemy zdecydować, które części są najważniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny. Przygotujemy plan działania na przyszłość.


Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś inne pytania, zapraszam do kontaktu!

Masz więcej pytań?
Zadzwoń lub napisz, z chęcią odpowiem na wszystkie pytania. Możesz też skorzystać z gotowego formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie.
W formularzu znajduje się miejsce na zdjęcie, załącz zdjęcie przestrzeni do zmiany, a przygotuję indywidualną ofertę.
Imię i nazwisko*
Telefon kontaktowy*
Adres e-mail*
Treść wiadomości*
Załącz plik:
Architektura krajobrazu
Ogrody | Tarasy | Balkony
Go to top